Головною причиною початку військової операції проти Каддафі, на думку жителів України, є боротьба за нафту (15%). Деякі вірять, що в Лівії йде боротьба проти диктаторства і терору (6,2%), а захист мирного населення головною причиною боїв вважають 4%.
Половина (46%) взагалі не розуміють, навіщо в Лівії почали війну.
Більшість українців (55,8%) не схвалюють міжнародну військову операцію в Лівії. Схвалює її кожен п'ятий (19%).
При цьому більше половини (55,6%) жителів України не підтримують жодну із сторін конфлікту, на стороні лівійської опозиції 20,5%, на стороні Муаммара Каддафі – 5,1%.
Опитування було проведене з 20 по 31 березня 2011 року в усіх областях України. Середня похибка вибірки складає +-2,2%.
Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує.
РБ ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Велика Британія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.
У четвер, 31 березня, керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.