Українці назвали найголовніші події 2017 року – опитування

27 Грудня 2017, 13:24

Соціологічне дослідження, проведене  15  – 19 грудня Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, показало, що 26% українці вважають запровадження безвізового режиму з ЄС головною політичною подією 2017 року в країні .

Серед інших головних подій в Україні були названі: "справа Саакашвілі" (10%), війна (9%), пенсійна реформа (6%). Проте чверть опитаних не змогла назвати жодної події.

Зазначається, що безвіз з ЄС українці оцінили як позитивну подію (83% серед тих, хто  назвав цю подію), важливим для себе його вважають 48% українців.

Згідно з опитуванням, переважно позитивною  вважається  й пенсійна реформа (64%).

Натомість війна маркується як подія негативна (96%), до "справи Саакашвілі" ставлення неоднозначне –  38% респондентів  вважають події позитивними, а 42% – негативними, і ще 18% – такими, що мають і позитивні, й негативні сторони.

Опитування проведене в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомлялося, з початку дії безвізового режиму з країнами Євросоюзу працівники Державної прикордонної служби оформили 355 тисяч громадян України, які скористалися перевагами спрощеної системи.

Нагадаємо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції