Українці хочуть на референдумі визначити долю ринку землі

3 Березня 2012, 10:07

В цілому негативно до питання введення ринку землі ставляться 39,8% громадян. В недавньому інтерв'ю 27 лютого глава держави Віктор Янукович, говорячи про законопроект і земельному ринку, зазначив, що непогано було б з'ясувати, «як до цього поставиться народ?».

За словами директора соціологічних програм Ценртра Людмили Шангіної, головні результати опитування такі: «Більшість громадян переконані, що питання про вільний ринок земель має бути винесений на референдум; більшість мають намір взяти в ньому участь, і більшість же з них мають намір проголосувати проти введення вільного ринку» .

Зокрема, згідно даних на таблиці 1, 60,7% громадян вважають, що вирішувати долю земельної реформи потрібно на референдумі. 43,8% тих, хто прийшов би на такий референдум (їх 59,8% з опитаних), висловилися б проти дозволу продавати землю в приватні руки.

При цьому експерт звернула увагу, що прихильників референдуму і противників ввдення ринку більше саме серед жителів села. Згідно з даними, наведеними у таблиці 2, «за» негайне і без обмежень введення купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення висловилися лише 6% опитаних (у тому числі 1,9% – за продаж землі іноземцям).

Зате повне негативне ставлення до зазначеної купівлі-продажу за будь-яких обставин засвідчили 40% громадян. Частина громадян (35%) повідомили, що в цілому ставляться до купівлі-продажу землі позитивно, але при наявності та дотримання двох передумов.

А саме – тільки після: «створення нормативно-правової бази в повному обсязі» (29%) або «формуванні в Україні широкого прошарку заможних громадян» (6%). 16% опитаних своєї думки не склали. Ще 2% мають власні уявлення, в рамки запропонованих варіантів відповідей не потрапили.

Як повідомлялося раніше, на початку лютого Янукович пообіцяв не поспішати із земельною реформою.

9 грудня 2011 року Рада у першому читанні ухвалила Закон «Про ринок землі» (№ 9001-д від 7 грудня 2011 року).

А 6 лютого голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що на цій сесії парламент не буде розглядати у другому читанні законопроект про ринок землі.