Українці бояться, що вони найбільше програли від результатів виборів США – WP

17 Листопада 2016, 16:56

Головний редактор українського тижневика "Новое время" Віталій Сич приготував для публікації статтю лише про одного з кандидатів у президенти США – Гілларі Клінтон.

Потім стався вибух, який було чути Потомака до Дніпра, пише видання Washington Post

Серед тих речей, які Трампа казав раніше – обіцянка подружитися з президентом Росії Владіміром Путіним, який "не збирається вторгатися в Україну".

А також його слова про те, що "народу Криму, від того, що я чув, краще бути з Росією, ніж там, де вони були." Крім того, він обіцяв розглянути питання про зняття санкцій проти Росії.

Заступниця голови Верховної Ради Оксана Сироїд про заяву Трампа щодо Криму сказала: "Я обурена. Сподіваюся, що після закінчення кампанії він змінить свою думку". 

Через тиждень після вибрів ніхто в українському уряді не хоче обговорювати речі, які Трамп сказав про Україну. 

Київ намагається налагодити зв'язки з переможцем на виборах і Республіканською партією. Трамп і український президент Петро Порошенко у вівторок вперше провели телефонну розмову. 

Зараз увага прикута до того, хто очолить ключові позиції у Білому домі. Зокрема, хто замінить віце-президента Джозефа Байдена і помічника Держсекретаря з питань Європи і Євразії Вікторію Нуланд. 

"Республіканці більш проукраїнські, ніж демократи. Звісно, вони будуть впливати на свого кандидата", – сказав виданню неназваний український чиновник.

Українським чиновникам імена, які були названі на посаду держсекретаря. Сенатор Боб Коркер відомий своїми вимогами надати Україні летальну допомогу.

Ньют Гінгріч, який побував в Києві у вересні і зустрітися з Порошенком, виступив на саміті YES, де він сказав присутнім, що реальна політика Трампа буде відрізнятися від того, що він говорив під час кампанії.

Пріоритетом українських чиновників зараз є продовдення санкцій США проти Росії, виділення чергового траншу фінансової допомоги Україні, надання допомоги та зміцнення військового партнерства між двома країнами.