Українським морякам у СІЗО «Лефортово» надіслали листи від рідних і друзів

27 Грудня 2018, 12:14

Українським полоненим морякам у московське СІЗО «Лефортово» відправили листи від їхніх родин і друзів. Про це повідомила російська журналістка Вікторія Івлєва у Facebook.

 

Листи передали на пошту у Москві в середу, 26 грудня. За словами журналістки, усе, відправлене з цієї пошти на вулиці Боровій у понеділок та середу, швидко сортується та вже наступного дня опиняється в СІЗО.

 

Листи відправили 12 морякам: Юрію Без’язичному, Віктору Безпальченку, Богдану Головашу, Денису Гриценку, Володимиру Лісовому, Роману Мокряку, Богдану Небилиці, Андрію Оприску, Сергію Попову, Володимиру Терещенку, Сергію Цибізову та Андрію Шевченку.

 

«Коли листи дійдуть до адресатів — ми не знаємо. Швидкість читання цензорами необчислювана», — наголосила журналістка.

 

Оскільки СІЗО «Лефортово», де утримують 21 українського моряка, не підключене до системи електронного листування, туди можна відправити лише паперовий лист. Натомість СІЗО «Матросская тишина» у Москві, де утримують інших трьох моряків, підключене, тож писати їм електронно з України можна без перешкод.

 

Як повідомляли, у середу, 26 грудні, «Верховний суд» Криму відмовився відпустити з-під варти останніх п'ятьох військових моряків із захоплених у Чорному морі місяць назад кораблів ВМС України, скарги на арешт яких дійшли до інстанції.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.