Українським фермерам може перепасти невеличка частинка від $4 млрд допомоги Світового банку

22 Червня 2011, 16:27

Фінансова допомога буде надаватися у випадках, коли ціни на продукти харчування різко зростають чи падають.

Волатильність цін на продовольчі товари є руйнівною для фермерів усіх країн, так як через неї аграрії не можуть ефективно планувати свою діяльність, зазначалося у доповіді Глави Світового банку Роберта Зелліка. Окрім того, фермери з небагатих країн стикаються із високими початковими витратами та обмеженою фінансовою допомогою при відкритті власної справи, що відповідно не дозволяє вийти на міжнародні ринки. Відповідно, фінансова підтримка дозволить підвищити конкурентоспроможність фермерів та забезпечить їм стабільне функціонування.

Зеллік також зазначив, що СБ веде переговори з іншими банками з метою надання фермерам з країн, що розвиваються, доступу до необхідних фінансових ресурсів.

Водночас, голова СБ зазначив, що хоча фінансова допомога більше спрямована на великі продовольчі кооперативи, дрібні фермери матимуть можливість скористатися послугами посередників аби отримати необхідні кошти.

Загалом, з 2008 року для підйому сільського господарства в країнах, що розвиваються, Світовий банк щорічно виділяє близько $ 6 млрд.

Як повідомлялось, нещодавно Міністри аграрної політики і сільського господарства найбільших економік світу погодилися створити єдину базу даних по продовольчій галузі та скоротити деякі торговельні бар’єри з метою боротьби проти продовольчої кризи.

В Україні президент Віктор Янукович підписав закон про введення експортних мит на деякі види зернові культури, повідомляє прес-служба глави держави. Нагадаємо, цей закон Рада ухвалила 19 травня.  

Нагадаємо також, що 25 травня Кабінет міністрів прийняв постанову, якою скасовуються квоти на експорт зерна. Разом з тим, згідно з документом, збережено квоти на експорт гречки і продуктів з неї, а також жита у розмірі 1 тис. тонн.

Західні країни неодноразово критикували дії української влади щодо ринку зерна.