Українських політв’язнів Дудку і Бессарабова етапували до Росії

27 Листопада 2019, 11:36

Політв'язнів Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких незаконно засудили у справі “українських диверсантів”, знову етапували з окупованого Криму до Росії. Про це 26 листопада повідомила Кримська правозахисна група.

 

"Фігурантів "справи українських диверсантів" Володимира Дудку та Олексія Бессарабова етапували з Сімферопольського СІЗО №1 до РФ для відбування незаконного покарання", – йдеться в повідомленні правозахисників.

 

Як уточнюється, наразі політв'язні знаходяться у Краснодарському СІЗО №1.

 

У яких саме колоніях вони будуть відбувати покарання і як довго будуть перебувати на етапі у Краснодарі, українським правозахисникам поки невідомо.

 

За їхніми даними, у СІЗО Сімферополя Дудці і Бессарабову кілька днів не видавали постільну білизну і ковдри.

 

Нагадаємо, Верховний суд Російської Федерації 15 жовтня відхилив скаргу захисту і затвердив вирок політв'язням Володимиру Дудці та Олексію Бессарабову, засудженим у "справі українських диверсантів", на 14 років колонії. Згодом омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що стан здоров'я  Дудки погіршується.

 

Раніше Володимира Дудку і Олексія Бессарабова етапували в Москву, у СІЗО "Матроська тиша", оскільки підконтрольний Кремлю Севастопольський міський "суд" направив кримінальну справу політв'язнів до Верховного суду Росії для розгляду апеляційної скарги на вирок.

 

18 листопада стало відомо, що політв'язні повернулися в СІЗО окупованого Сімферополя.

 

Син Володимира Дудки Ілля Кавернік повідомив, що у його батька погіршився стан здоров'я після етапу з Москви.

 

Як повідомлялося, 4 квітня в окупованому Криму підконтрольних Росії Севастопольський міський суд засудив українців Володимира Дудку і Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує у підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловилорішучий протест та закликало міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на Росію з метою припинення грубих порушень прав людини та звільнення Дудки, Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.

 

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудку і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.