Українських науковців підозрюють у шпигунстві, хабарництві, недбалості та соціологічних “помилках”

2 Грудня 2012, 16:49

28 листопада стало відомо, що найближчим часом перед судом постане керівник державного Науково-дослідного інституту аеропружних систем (Крим), який незаконно продав невідомим особам 5 макетів бронетанкової техніки, в результаті чого збиток перевищив 260 тис. грн. Проти нього порушено справу за статтею "службова недбалість".

У вересні прокуратура Києва порушила кримінальну справу стосовно директора Інституту нейрохірургії АМН України Юрія Зозулі, а також провідного інженера цього інституту за статтею "службова недбалість". Їх звинуватили у заподіянні збитків інституту майже на 1 млн гривень.

У липні порушена кримінальна справа проти керівника одного з одеських науково-дослідних інститутів за підозрою в невиплаті заробітної плати співробітникам (ч.1 ст.175 ККУ). За даними прокуратури, протягом 2008-2009 років і 9 місяців 2010 року 47 працівникам НДІ недонараховано заробітну плату загалом близько 1 млн гривень.

А в березні за підозрою у хабарництві затримали директора інституту педагогіки Академії педагогічних наук Василя Мадзігона (1937 р.н.). При цьому колеги керівника інституту висловили сумнів стосовно цих звинувачень. За словами його співробітників, у березні у важкому стані Мадзігон був госпіталізований.

Як повідомили у прокуратурі, академік вимагав хабар у розмірі $11 млн від підприємця за укладання договору оренди та сприяння у викупі нежитлового приміщення у центрі Києва. За даними ГПУ, Мадзігон, а також докторант інституту були затримані при одержанні частини хабара в розмірі 800 тис. гривень і $250 тис. у Києві.У липні прокуратура передала справу стосовно Мадзігона до Апеляційного суду.

Крім того, на початку року, взимку, набула розголосу підозра у витоку за кордон таємної інформації через українського академіка директора Інституту сорбції та проблем екології НАН України Володимира Стрєлка. Так, в СБУ заявили, що Стрєлко просив своїх підлеглих переслати до США документи, які є конфіденційною власністю держави і не можуть бути передані третій стороні. Науковець ці звинувачення відкинув, а у березні в СБУ заявили, що всі їхні підозри не підтвердилися.

Також великого розголосу набув виклик на допит в СБУ усього складу Вченої ради Інституту соціології. Лише згодом у Службі безпеки пояснили, що викликали науковців на допит в якості свідків в рамках розслідування справи про розтрату понад 920 тис. грн.

Чи не на весь світ прогриміла справа "Королевська проти соціологів". Як відомо, партія Наталії Королевської "Україна – Вперед!" звинуватила соціологів у заниженні рейтингу цієї політсили. Втім, жодних доказів свого високого рейтингу партія Королевської, яка не подолала 5% бар’єр на виборах до Верховної Ради, досі не надала. Наразі справа розглядається в суді.

Позначки: