Українських моряків звільнили на поруки Денісової — Полозов

7 Вересня 2019, 12:07

Військовополонених українських моряків звільнили під особисте зобов'язання Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової. Про це у суботу, 7 вересня, сказав адвокат Микола Полозов у коментарі Громадському.

 

За його словами, слідство задовольнило клопотання омбудсмена.

 

Адвокат також підтвердив, що усіх 24-ох військовополонених моряків привезли зранку на автобусах у московський аеропорт "Внуково-2". Наразі очікується відліт полонених в Україну.

 

"Як тільки владнають всі формальності з того і цього боку, процедура буде реалізована", — додав Полозов.

 

Адвокат нагадав, що зараз у Росії моряки є обвинуваченими у кримінальній справі, однак в Україні вони будуть вільними людьми.

 

"В Україні проти 22 військових моряків і двох співробітників СБУ ніяких кримінальних справ немає, тому переслідувати їх ніхто не може", — додав Полозов.

 

Нагадаємо, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова запропонувала звільнити утримуваних у Росії 24 військовополонених українських моряків під її особисте зобов'язання. 

 

Раніше адвокат військовополонених українських моряків Микола Полозов заявив, що почався процес обміну між Росією і Україною утримуваними особами.

 

Зауважимо, о 8:45 суботи, 7 вересня, з московського СІЗО "Лефортово", де утримуються українські військовополонені моряки та деякі політв'язні, виїхали два автобуси у супроводі поліцейського кортежу. 

 

Як повідомлялося, 5 вересня президент Російської Федерації Владімір Путін заявив, що переговори між Росією та Україною з приводу взаємного обміну утримуваними особами виходять на фінальну стадію. Крім того, він наголосив, що "майбутній обмін буде масштабним і відіграє позитивну роль у налагодженні двосторонніх відносин". Зауважимо, відповідну заяву Путін зробив одразу після того, як Київський апеляційний суд звільнив  колишнього бойовика так званої "ДНР", свідка у справі МН17 Володимира Цемаха  під особисте зобов'язання.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня у пресі поширилася інформація, що обмін полонених вже відбувся. Однак в Офісі президента України Володимира Зеленського це спростували, повідомивши, що процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Згодом ЗМІ, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, заявили, що обмін відкладається до наступного тижня (2-8 вересня).

 

23 серпня президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що "перші результати" переговорів щодо обміну утримуваних осіб між Україною та Росією відбудуться найближчим часом.