“Український тиждень”: У компанії Турчинова-Кожем’якіна Яценюк деградує як політик

Акценти
11 Листопада 2012, 21:33

«Юлія Тимошенко з кожним днем дедалі менше турбує лідерів Об’єднаної опозиції. Показовою є їхня реакція, точніше її відсутність, на голодування Тимошенко на знак протесту проти фальсифікацій – в перші дні після її заяви ані Турчинов, ані Кожем’якін, ані Яценюк геть не обмовились про це. Зрештою, складається стійке враження, що ніхто звільняти її не збирається, однак її образом користуватимуться, допоки це буде чинником мобілізації електорату», – йдеться у статті.

«Варто також констатувати, що Тимошенко майже повністю втратила вплив на свою партію. Натомість вже зараз очевидно, що формальний лідер об’єднаних Яценюк у компанії Турчинова – Кожем’якіна деградує як політик. Під час виборчої кампанії і особливо після голосування він був більше схожий на менеджера середньої ланки, ніж на лідера», – йдеться у матеріалі.

На думку авторів, ще однією очевидною проблемою лідерів ВО «Батьківщини» є  брак узгодженої позиції.

«Це, зокрема, проявилося в реакції на фальсифікації виборів. Наприклад, лідер Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк на мітингу під ЦВК 5 листопада заявив, що його політсила визнала проведення перевиборів в п’яти округах, оскільки, на його думку, це «кращий вихід із ситуації, що склалася». Натомість його соратник Анатолій Гриценко написав на своїй сторінці у Facebook: «Так і підмиває кой-кому дати в морду, за оте «переможне» визнання повторних виборів у п'яти округах». Сам же Гриценко напередодні цього вийшов з абсурдною ініціативою, явно неузгодженою з соратниками, провести з'їзд партії «Батьківщина», «обнулити» списки і відмовитися йти у Верховну Раду. Цілком некомпетентна заява, зроблена без погодження з партнерами по опозиції, фактично ввела в оману виборців і примусила інших опозиціонерів довго пояснювати, що ніхто такого рішення не схвалював і реалізувати таку процедуру наразі неможливо», – йдеться у статті.

Детальніше читайте у статті «Жодних ілюзій» у №45 Українського тижня.

90