«Невиправдано сувора європейська візова бюрократія блокує ліфти для формування контреліти в Україні – альтернативу нинішнім пострадянським клептократам, які ніколи не підуть на проєвропейськи спрямовані реформи в державі, оскільки це позбавить їх нинішніх можливостей для швидкого збагачення. Адже що більша кількість людей з України відвідає країни ЄС і пізнає відмінний від пострадянських реалій досвід, то швидше сформується критична суспільна маса українців для здійснення реальних проєвропейських перетворень у країні», – наголошує видання, додаючи, що для цього якраз і необхідне подолання інтелектуальної залізної завіси й перешкод у комунікаціях між представниками освічених суспільних верств у державах ЄС та Україні.
Автори наголошують, що єврочиновники мають зрозуміти, що представники організованої злочинності чи потенційні заробітчани-нелегали ладні будуть уперто долати всі перепони, не шкодуючи свого часу й грошей, або ж вдаватимуться до корупційно-тіньових схем, щоб потрапити на територію ЄС. Водночас надмірності шенгенської бюрократії демотивують найосвіченішу частину українського соціуму часто відвідувати Європу.
«Тож будучи представниками бізнесових, наукових, журналістських кіл, студентами, вона не зможе повною мірою виконати ту важливу роль у рецепції європейського світогляду, його популяризації в Україні, яку мала б. Те саме стосується і презентації образу українця в європейських країнах, котрий, як наслідок, обмежуватиметься викривленим стереотипом нелегала-заробітчанина», – йдеться у статті.
Детальніше читайте у матеріалі «Несправедливо принижені» у № 32 «Українського тижня».