Український телеведучий полетить в космос. За 250 тисяч євро

11 Лютого 2011, 10:35

Півтора року тому ведучий зареєструвався для такої подорожі на сайті компанії Virgin Galactic, яка першою в світі вже з 2012 року має намір здійснювати польоти в космос з туристами на борту.

«До космосу в мене любов з дитинства: я народився у рік першого польоту в космос Юрія Гагаріна, в 1961 році. Крім того, я – типовий адреналіновий наркоман і освоюю все, що літає», – розповів Пальчевський.

«Дізнавшись про польоти, я поїхав до Космопорту в пустелі Мохаве, в Каліфорнії. Зустрівся там з винахідником корабля SpaceShipOne (перший приватний літальний апарат для польотів вище 100 км) Бертом Рутаном і з керівником компанії Virgin Galactic Річардом Бренсоном», – розповідає він.

За його словами, з документів він надав посвідчення особи, довідку про повне здоров’я. Він також вже отримав довідку про проходження спецпідготовки – «три дні мене вчили, як поводитися в невагомості і тренували вестибулярний апарат».

Згодом Пальчевський отримав підтвердження, що він увійшов до першої сотні кандидатів, які будуть літати туристами в космос з 2012 року.

«У сертифікаті, який мені прислали, сказано, що я буду 87 у цій сотні. Однак мені підтвердили, що я буду першим з країн колишнього СРСР. Не дочекаюся, коли відчую невагомість і побачу Землю зі сторони», – розповів Пальчевський.

Перспектива задоволення піднятися над Землею на 110 км (це обіцяє Virgin Galactic) обійшлася Пальчевському в 250 тисяч євро. Нагадаємо, що він є керівником київської медлабораторії Eurolab. «Але медицина – моє хобі, а взагалі я займаюся колоїдною та молекулярною хімією і свій сотий мільйон заробив у 1998 році», – зізнався він.

Зараз компанія Virgin Galactic проводить випробування корабля. Її керівник Бренсон заявляв, що першими відправить у космос всю свою сім’ю, а потім – зареєстрованих кандидатів.