Український прокурор, що втратив свій статус після переатестації, продовжить представляти Україну у міжнародній спільній слідчий групі з розслідування катастрофи MH17 (Joint investigation team, JIT). Про це розповів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у відповідь на запитання "Європейської правди" у судовому комплексі Схіпхола, де проходять перші слухання у справі про збитий малайзійський Боїнг.
Мамедов підтвердив, що певні зміни відбулися, але запевнив, що вони не вплинуть на співпрацю України з міжнародною слідчою групою.
"З прокурорів, що здійснювали процесуальний нагляд у національному судочинстві лише один прокурор був "в темі" та мав достатні знання, і він лишився у міжнародній слідчій групі. Але він (вже не маючи статусу прокурора – ЄП) зараз працює там у якості державного службовця, як заступник начальника відділу (у офісі генпрокурора)", – заявив він.
У публікації зазначають, що Мамедов не уточнив прізвище цього прокурора.
Заступник генпрокурора також наголосив, що не йдеться про провал тестування цим прокурором. "Коректно буде говорити, що він не виявив бажання брати участь у конкурсі (до оновленої прокуратури)", – заявив Мамедов.
Як повідомлялося, у понеділок, 9 березня, жоден зі звинувачуваних у справі про збиття літака МН17 не прибув до суду.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.
Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.