Український проект відтворить трагедію на Інститутській у віртуальній реальності

20 Липня 2017, 15:45

Український проект New Cave Media, який займається 360-градусним відео, відтворить у віртуальній реальності події на вулиці Інститутській в часи Революції гідності. Про це в "Громадьскому Радiо" розповів Олексій Фурман, представник проекту.

New Cave Media виграли в конкурсі Google News Lab та Knight Foundation щодо використання віртуальної реальності в галузі журналістики. Команда отримає грант $20 тис. на розробку журналістського VR-застосунка. Він за допомогою фотограмметрії відтворить місця, де відбувалися найважливіші події й розповідатиме про них.

"Можна дати людині можливість ходити хаотично, але ми збираємося режисерувати весь процес, тим більше що частина нашої команди була на Інститутській 20 лютого і пам'ятає, як це все було. Ми будемо використовувати і наші фотографії того часу. Вже точно знаємо, що по вулиці глядач буде йти знизу вгору", – розповів Фурман.

Технологія 360-відео дозволяє глядачеві зануритися в подію й відчути себе її учасником.

За словами Фурмана, на створення проекту знадобиться приблизно рік. 

Нагадаємо, раніше компанія Google у партнерстві з Міністерством культури України зробила віртуальний тур дерев'яними церквами Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.