Український правозахисник також розчарований Нобелівською премією миру

12 Жовтня 2012, 20:42

«Це Бог зна що! Ну як можна присуджувати премію такій структурі, як Європейський Союз?» – риторично запитав правозахисник.

Він, зокрема, сказав, що, на його особисту думку, це є неправильним рішенням, бо є люди, в тому числі і політв’язні, які заслуговують на цю премію.

«Тим більше що там був такий номінант, як Олесь Беляцький (із Білорусі), якого об’єднали разом із Людмилою Алексєєвою і Світланою Ганушкіною (з Росії). Це люди, яких я добре знаю, шаную і, на мою думку, їх потрібно було цією премією нагородити, тим більше що Шелест та Беляцький засуджені за політичними мотивами. Я розчарований цим рішенням, можу тільки одне сказати», – заявив Захаров.

Як повідомлялось, російські правозахисники розкритикували присудження Нобелівської премії миру ЄС.  

12 жовтня Нобелівська премія миру 2012 року була присуджена Європейському Союзу. Премію миру ЄС отримав «за ту роль, яку він зіграв у стабілізації континенту та зміцнення братерства між націями». За словами секретаря Шведського комітету «ЄС понад шість десятиліть сприяв просуванню миру та примирення, демократії та правам людини в Європі».

На цьогорічну премію номінувалася  Юлія Тимошенко. За передбаченням букмекерів, вона була на третьому місці за шансами отримати премію. Найбільше ж шансів на її отримання мала афганська борець за права людини та права жінок Сіма Самар.