Український мільйонер отримав громадянство Росії

27 Жовтня 2016, 13:15

Президент Росії Владімір Путін надав громадянство уродженцю України, бізнесмену Едуарду Шифріну. Відповідний документ розміщений на порталі правової інформації РФ.

Тим же указом громадянство Росії надано його дочці, яка народилася у Великій Британії, та ще п'ятьом уродженцям України, двум уродженцям В'єтнаму і одному вихідцю з Афганістану.

Шифрін – народився у Дніпрі (тоді ще Дніпропетровськ), впродовж кількох років включався до списків найбагатших українців, однак, за даними Forbes, має також громадянство Великої Британії. 

У 2010 році журнал Forbes оцінив статок Шифріна у $1,3 млрд, що дозволило йому посісти 773-е місце в світовому рейтингу мільярдерів. Однак наступного року він випав з цього рейтингу і з того часу у нього більше не повертався.

У 2015 році експерти українського журналу «Фокус» оцінили його статок у $350 млн.

Едуард Шифрін є один з засновників міжнародного торгово-інвестиційного холдингу «Midland Group», що був одним з найбільших продавців продукції «Запоріжсталі».

У Росії групі належить житлова і комерційна нерухомість, компанія також володіє часткою в «РусСпецСтали».

Нагадаємо, раніше Путін надав російське громадянство українській спортсменці з художньої гімнастики Елеонорі Романовій і спортсменці з шашок Дарині Ткаченко.