Український короткометражний фільм визнали найкращим на Міжнародному фестивалі у Швейцарії

15 Серпня 2017, 09:59

Найкращою короткометражною картиною на Міжнародному кінофестивалі в Локарно став фільм «Випуск 97» українського режисера Павла Острікова. Про це повідомляє Громадське.

«Нервувалися більше, ніж завжди, оскільки вперше на кінофестивалі такого рівня. Але глядачі відреагували на фільм чудово. Приємно було побачити після показу українську сім’ю, яка наразі живе у Швейцарії більше 10 років. У такі моменти розумієш, що перебуваючи за кордоном, іноді хочеться повернутися додому, навіть за допомогою кіно», — розповів Остріков.

Прем’єра «Випуск 97» відбулася цьогоріч у липні на Одеському міжнародному кінофестивалі. Там стрічку визнали «Кращим українським короткометражним фільмом».

Картина розповідає історію зустрічі однокласників, які не бачилися 20 років. У центрі сюжету — дивакуватий Роман, який ремонтує телевізори та продає на ринку антени. Одного разу зустрічає однокласницю, яку не бачив понад 20 років. І тепер намагається не втратити її знову.  

За словами Острікова, на створення сюжету надихнув чоловік на вулиці.

«Я побачив на Подолі чоловіка, який продавав антени, і подумав, що він, напевно, відчуває себе дуже самотньо. Професія телемайстра, яку ми всі пам'ятаємо з дитинства, змінилася, стала непотрібною, як і люди, які не знайшли себе в новому світі», — сказав він Громадському.

Продюсером фільму виступив Юрій Мінзянов, а головні ролі виконали Олександр Пожарський та Олеся Островська.

Міжнародний кінофестиваль в Локарно вважається четвертим по важливості після Канн, Венеції та Берліну європейським кінофестивалем.

Graduation`97 Trailer from Eto Samoe Production on Vimeo.

Нагадаємо, на кіноконкурсі WorldFest-2017, який відбувався 21-30 квітня у Сполучених Штатах Америки, і який вважається найстарішим фестивалем незалежного кіно і відео в світі, українці здобули відразу кілька нагород.