Український консул відвідав журналіста Мемедемінова у російському СІЗО

30 Липня 2019, 11:07

Генеральний консул України в російському Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав у СІЗО кримськотатарського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова, обвинуваченого ФСБ Росії у пропаганді тероризму. Про це у вівторок, 30 липня, повідомляє Крим.Реалії.

 

 

"Розмовляли дві години, обговорили багато питань, які його цікавили. Наріман докладно розпитував про підсумки виборів до Верховної Ради України та кількісне представництво у новообраному парламенті кримських татар", – розповів Малишевський.

 

За його словами, Мемедемінов передавав слова подяки українським ЗМІ і журналістам, які висвітлюють його процес.

 

"Обговорили інцидент, що трапився на останньому засіданні 24 липня, коли одному з цивільних журналістів суд не дозволив фото – і відеозйомку судового процесу. Загалом він налаштований позитивно і розцінює своє перебування за ґратами як тимчасове явище. Досі утримується в спецблоці із ще одним ув'язненим, не скаржиться на умови утримання. В інформаційній ізоляції, обумовленій спецблоком, просив оформити на його ім'я передплату газет", – додав консул.

 

Як повідомлялося, рвніше Мемедемінова помістили у спецблок СІЗО-1 російського Ростова-на-Дону. 

 

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедімінова російські силовики провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 

 

23 березня підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував Мемедімінова до 16 травня 2018 року. 22 травня "суд" продовжив на два місці арешт журналісту, до 15 серпня.

 

Своєю чергою, прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження через незаконний арешт кримськотатарського активіста та блогера Нарімана Мемедімінова.

 

На попередньому засіданні "суду" в лютому 2019 року слідчий і прокурор аргументували вимогу про продовження арешту активісту тим, що Мемедемінов може «сховатися на території України".