Український консул не зможе потрапити на суд до Сущенка

11 Жовтня 2016, 21:52

Український консул не зможе потрапити на судові засідання стосовно затриманого ФСБ українського журналіста Романа Сущенка. Про це Громадському повідомив радник з консульських питань посольства України в РФ Геннадій Брескаленко.

«Якщо справи за такими статтями (Сущенка звинувачують у шпигунстві – ред.), то суди проходять у закритому режимі. Консулів на ці судові засідання не пускають. Але на судах буде адвокат – Марк Фейгін, він буде брати офіційну участь», – сказав Брескаленко.

Він також зазначив, що в Росії порушили норми допуску консула до затриманого Сущенка.

«Згідно з законодавством, є консульська конвенція, консулів мають допускати протягом 4 діб після затримання. Ви знаєте, що ми звертались в усі російські інстанції, до повноваженого з прав людини, на адресу слідчого управління. Завдяки нашій наполегливості, ми отримали дозвіл на його відвідування», – зазначив дипломат.

Брескаленко додав, що Роман Сущенко зараз перебуває в СІЗО «Лефортово» в Москві, стан його здоров’я його задовільний і зауважень до порядку утримання немає.

«Ми продовжуємо усіма засобами доводити його невинуватість», – підкреслив представник посольства.

Як повідомлялося, 11 жовтня український консул отримав доступ до журналіста Романа Сущенка, якого утримують у СІЗО Москви.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово".

ФСБ назвала українського журналіста Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком.

Захист українського журналіста Романа Сущенка подав скаргу на арешт. Сам Сущенко не визнає себе винним у шпигунстві.

7 жовтня російське слідство висунуло Сущенку офіційне звинувачення в шпигунстві.