“Український гнів на ФІФА”. Світові ЗМІ про флешмоб “Слава Україні!”

11 Липня 2018, 14:50

Українці після засудження ФІФА відео, на якому після перемоги над збірною Росії хорватські екс-динамівці Домагой Віда та Огнен Вукоєвич виголошують гасло "Слава Україні", обвалили рейтинг організації у соцмережі Facebook.  Так, понад 150 000 користувачів масово ставили негативну оцінку Міжнародній федерації футболу, а саме одну зірку, з дописами "Слава Україні" або "Glory to Ukraine!". Таким чином, за короткий період часу рейтинг сторінки організації упав до 1,1 зірок із п’яти. Наразі  можливість залишати оцінки на сторінці ФІФА відсутня.

 

Нагадаємо, ФІФА  покарала Вукоєвича, позбавивши його акредитації і виключивши його з національної команди. У свою чергу, Віді винесли попередження, але вирішили не забороняти йому брати участь у матчі проти Англії.

 

 

Тиждень.ua зібрав реакції іноземних медіа щодо інциденту з хорватським футболістом  Домагоєм Відою, який на відео виголошував українське гасло.

 

 

Reuters

 

 
Інформаційне агентство написало про "розлючених українських фанатів", які засипали коментарями сторінку ФІФА у Facebook.

 

"Українські вболівальники заполонили Facebook сторінку ФІФА, залишивши понад 158 тисяч коментарів, більшість із яких містили фразу "Слава Україні", після того, як ФІФА оштрафувала хорватського футболіста за відео, де він сказав це ж гасло", – йдеться у публікації.

 

Зазначається, що ФІФА прибрала свій рейтинг зі сторінки соцмережі та те, що організація відмовилась коментувати інцидент з українськими вболівальниками.

 

Так, у другій половині дня на сторінці FIFA  з'явилося понад 157 000 відгуків від користувачів, що включаючи фразу "Слава Україні!",  "Слава Хорватії!" і "Сором для  ФІФА!".

 

 

Крім того, інформагентство навело приклади коментарів користувачів, які підтримали флешмоб "Glory to Ukraine".

 

"Підтримка Росії означає підтримку анексії та військової агресії, ганьба!", – написав один з користувачів.

 

"Будь ласка, дайте відповідь на моє запитання: чому футболіст не може висловити своє ставлення до того, що відбувається у світі?", –  запитав інший користувач.

 

 

BBC

 

 

Британська корпорація зазначає, що українці звинуватили ФІФА у змові з Росією, і "затопили" сторінку організації  у Facebook  заявами  "Слава Україні".

 

Наголошується, що гасло "Слава Україні" не є більш образливим, ніж "Хай живе Франція" або "Нехай живе Італія" – це проголошення підтримки незалежності України.

 

 

Водночас, враховуючи нещодавні збройний конфлікт  з Росією, даний вислів часто асоціюється з критиками політики Кремля.

 

У матеріалі відзначається, що вислів віддає честь бійцям проти сепаратистів із підтримкою Росії на сході України та тим, хто раніше був задіяний у повстанні проти проросійського екс-президента Віктора Януковича.

 

"Це, здається, є причиною того, що дехто в Росії відчував, що відео було спрямоване проти їхньої країни", – йдеться у публікації.

 

 

Bloomberg

 

 

Оглядач американського Bloomberg Лєонід Бєршидський, російський журналіст, який був головним редактором сайту Slon.ru, газети "Ведомости" та сайту Forbes.ua, відзначає, що використання хорватським гравцем фрази "Слава Україні" є "націоналістичним гаслом, яке викликає напруженість у турнірі".

 

"Росія довела дружелюбний, щедрий прийом іноземних гравців та шанувальників", – написав він.

 

Зокрема, він заявив. що вислів "Слава Україні!"  є "традиційним привітанням українських націоналістів", яке "вперше утвердили прихильники сепаратиста Другої світової війни Степана Бандери". 

 

Крім того, він пише, що "для більшості росіян Бандера є нацистським симпатиком (він спочатку привітав вторгнення Гітлера до України)".

 

У матеріалі йдеться, що гасло стало популярним під час Революції Гідності у 2014 році.

 

За його словами, близько 130 000 українців дали одну зірку в рейтингу сторінки FIFA у Facebook  з повідомленням "Слава Україні" як коментар, перш ніж FIFA відключила функцію перегляду.

 

"Більшість росіян не ведуть війну з Україною, тим більше з її прихильниками в Хорватії, принаймні, ні в якому фізичному сенсі", – сказав Бєршидський.

 

 

Agence France-Presse

 

 

Французьке інформагентство зазначає, що хоча фразу "Слава Україні!" порівнюють з нейтральними гаслами, такими як "Хай живе Франція!", деякі вважають, що в ньому присутні антикремлівські конотації.

 

"Акція проти Вукоєвича спровокувала український гнів на ФІФА, а також хвилю підтримки Віди та Вукоєвича", – йдеться у публікації.

 

 

Як наголошує агентство, близько 160 000 "гнівних користувачів Інтернету", переважно українців", на офіційній сторінці FIFA у Facebook надали одну зірку в рейтингу  та написали такі коментарі, як "Слава Україні!" або "Сором для ФІФА!"