Український генерал пояснив причини загострення у районі Мар’їнки

13 Лютого 2016, 10:52

Протягом останнього тижня значно зросла кількість обстрілів з боку бойовиків у районі КПВВ «Мар’їнка». Про це повідомив голова української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) генерал-лейтенант Андрій Таран.

За його словами, навантаження на КПВВ «Мар’їнка» щодо перетину лінії розмежування збільшилося після закриття КПВВ «Зайцеве». Тоді ж зросла і кількість обстрілів.

«Складається таке враження, що бойовики НЗФ ОРДО навмисно збільшили інтенсивність обстрілів в районі Мар’їнки, де щоденно на КПВВ скупчується чимало цивільних осіб. Піддаючи постійній небезпеці життя мирних мешканців вони цілеспрямовано провокують українську владу закрити й цей пункт пропуску, що може призвести до ізоляції цивільних осіб, які проживають на непідконтрольній українській владі території Донбасу, та обмежити доступ місцевих мешканців до найнеобхіднішого. Зважаючи на те, що через обстріли відкриття КПВВ «Золоте» на Луганщині відтерміновано на невизначений час, тут вже і до гуманітарної катастрофи недалеко», – заявив Таран.

Він зазначив, що найбільше обстрілів позицій сил АТО за сім днів зафіксували поблизу населених пунктів Мар’їнка – 98, Піски – 66 та понад 170 – по населених пунктах Новгородське, Зайцеве, Майорськ, Опитне, Авдіївка, тобто не менше ніж 35 разів по кожному.

«Тут, окрім стрілецької зброї, бойовики НЗФ також застосовували заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 82-мм. В той же час, по позиціях ЗС України зафіксовано застосування щонайменше 101 міни калібру 120-мм», – наголосив Таран.

Нагадаємо, Мар’їнка стала найгарячішою точкою в зоні АТО за добу 12 лютого.

Також нагадаємо, прикордонники оприлюднили відео евакуації цивільних на КПВВ «Мар’їнка» під час гранатометного обстрілу.