Український дипломат про “Беркут”: Так діють лише карателі і окупанти, так діяли фашисти

30 Листопада 2013, 18:45

"Скажу про "Беркут". Напишу російською, тому що стверджують, начебто  Майдан розганяли загони з Криму чи Луганська, де української не розуміють, українців не люблять. А звернутися я хочу до командира або командирів загонів міліції, які розігнали мирну акцію протесту", – зазначив дипломат.

"Доступні описи, фото і відео нічних подій свідчать , що мирну демонстрацію не розганяли, а ліквідували, знищували, попередньо оточивши і позбавивши мирних цивільних можливості врятуватися. Так діють карателі і окупанти. Так діяли фашисти", – заявив генконсул.

За словами Яременка, застосувавши цю тактику і проявивши нічим не з'ясовну жорстокість, "ви зганьбили пам'ять батьків і дідів, ви упустили честь офіцера, принизили правоохоронні органи, всю українську владу".

"Ви вбили клин, викликали хвилю ненависті між громадянами і владою, чим дуже ускладнили обстановку в країні, підвели своїх командирів, дуже ускладнили політичне майбутнє Верховного Головнокомандувача", – додав Яременко.

Також він додав, що "не кожну ганьбу можна змити без крові".

"Мені відомо, що командному складу загонів «Беркута» перед відрядженням до Києва видали табельну зброю. Застосуйте її правильно", – закликав він.

Як повідомлялось, застосування сили «Беркутом» до учасників мирної акції в Києві засудили, посольство США, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс та його колега з Швеції Карл Більдт, а також МЗС Польщі, яке викликало посла України для пояснень подій у Києві.

А колишній посол США в Україні Стівен Пайфер на своїй сторінці у Twitter заявив, що застосування сили проти протестувальників на Майдані Незалежності в Києві поглибить міжнародну ізоляцію Віктора Януковича.

Український конгресовий комітет Америки (УККА) закликав владу США засудити застосування сили проти демонстрантів в Україні та негайно запровадити жорсткі санкції проти Януковича.

Нагадаємо, 30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Приблизно 200 учасників розігнаного Євромайдану знайшли прихисток від «Беркуту» у Михайлівському монастирі.