Український документальний фільм відібрали на конкурс Варшавського кінофестивалю

26 Вересня 2017, 08:15

Українська документальна стрічка «Будинок "Слово», побореться за звання «Найкращого документального фільму» 33-го Варшавського міжнародного кінофестивалю, який проходитиме з 13 по 22 жовтня. Про це повідомили у прес-службі Держкіно.

Зазначається, що документальний фільм «Будинок "Слово"» режисера Тараса Томенка став одним із 15 відібраних до участі фільмів. 

"Кінокартина «Будинок "Слово"» розкриває одну із найдраматичніших сторінок історії України – винищення української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників «Слово». Історія про те, як рай обертається на пекло, як система ламає художника", – йдеться у повідомленні.

Проект фільму став одним із переможців 7-го конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 800 тис. грн., загальна вартість виробництва стрічки становить 1 млн 200 тис. грн.

Стрічка створювалася компанією «FRESH PRODUCTION GROUP» за підтримки Держкіно України. Продюсерами фільму є Олег Щербина та Юлія Чернявська, авторами сценарію – Любов Якимчук, Ярина Цимбал і Тарас Томенко.

"Автори провели грандіозну роботу з архівами, адже багато матеріалів будуть оприлюднені вперше, а також органічно поєднали їх із кадрами сучасності, запропонувавши одночасно цікаве історичне дослідження та майстерне художнє висловлювання", – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Українська прем’єра стрічки «Будинок "Слово"» відбудеться 27 жовтня у Харкові. З листопада картину можна буда побачити й в інших містах України.

На престижному кінофестивалі у Варшаві відбудеться світова прем’єра картини.

Нагадаємо, раніше словацько-український фільм "Межа" було висунуто на премію Американської академії кіномистецтва від Словаччини.