Український активіст Володимир Балух, якого затримали в грудні минулого року в Криму, заявив про принизливе та дискримінаційне ставлення до нього, як до етнічного українця з боку працівників ізолятора тимчасового утримання в селі Роздольне. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Згідно з повідомленням, після відповідної заяви до Балуха прибули представник омбудсмена РФ і кримський омбудсмен.
Активіст заявив, що працівники ізолятора ображали його за те, що він не приховував своєї етнічної приналежності. Також він підтвердив знущальне ставлення до нього з боку працівників ізолятора. Крім того, Балух звернув увагу на свого сусіда по камері, у якого гниє нога і є ознаки хвороби Паркінсона, однак, його не переводять на стаціонар до лікувального закладу для проведення діагностики та лікування.
«Секретар офісу Кримського омбудсмена в телефонній розмові відмовилася коментувати візит до Балуха, додавши, що якщо буде офіційна інформація, то її опублікують на сайті», — йдеться у повідомленні Кримської правозахисної групи.
Як відомо, 14 грудня 2016 року Балуху пред'явили звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.
12 грудня суд у Криму заарештував Володимира Балуха на 30 діб. Сторона звинувачення серед своїх доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України».
Балух на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.
8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали. Правозахисники повідомили, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті під час обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.