Українському політв’язню в Росії потрібна термінова операція на зламаній руці – Афанасьєв

21 Серпня 2016, 12:22

Українському політв'язню в Росії Олександрові Костенку потрібна термінова операція на зламаній руці, інакше він може її повністю втратити. Про це у Facebook написав звільнений з російського ув'язнення українець Геннадій Афанасьєв.

«За останньою інформацією, якщо нашому політв'язню Олександру Костенку не зроблять операцію на зламаній ФСБ руці, він її повністю втратить», – написав Афанасьєв.

Нагадаємо, раніше адвокат українського політв’язня Олександра Костенка Дмітрій Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування його підзахисного. Під час затримання працівники ФСБ зламали Костенкові руку.

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання.

На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь.

За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.

14 квітня Кірово-Чепецький районний суд Кіровської області Росії відмовив в умовно-достроковому звільненні Костенка.