Українського журналіста Сущенка судитимуть у Росії в закритому режимі

7 Жовтня 2016, 10:37

У Росії сьогодні пред'являть звинувачення українському журналісту Роману Сущенку, усі суди у його справі пройдуть у закритому режимі. Про це повідомив його адвокат Марк Фейгін.

«Роману пред'являть звинувачення – постанова про притягнення як обвинуваченого, її висуває слідчий. Усе це буде проходити в його кабінеті у слідчому управлінні ФСБ, територіально воно знаходиться також на території СІЗО «Лефортово», – сказав Фейгін.

Він пояснив, що в цьому документі перераховуються подія злочину, кваліфікація, частково вказується підстави арешту і в результативній частині буде вказано «пред'явити звинувачення за статтею 276 КК РФ».

«Нас ознайомлюють з цією постановою, ми її читаємо, після чого складається протокол про ознайомлення і вказується, визнається провина чи ні, і чи готовий давати покази», – додав адвокат.

Він підкреслив, що з моменту арешту до Сущенка не був допущений консул.

Фейгін додав, що його допустять до Сущенка у понеділок, 10 жовтня, після пред'явлення обвинувачення.

«За результатами жеребкування адвокатів перед цією чортовою в'язницею я потраплю до Сущенка у понеділок вранці. Сьогодні побачу його у ФСБ на звинуваченні», – написав адвокат.

Також Фейгін заявив, що російські ЗМІ «виллють нову порцію бруду» на Сущенка.

«Найближчим часом проти Романа Сущенка чекайте чергових помиїв у кремлівському виданні «Московский комсомолец». Ці завжди були під конторою», – зазначив адвокат.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово".

ФСБ назвала українського журналіста Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком.

Захист українського журналіста Романа Сущенка подав скаргу на арешт. Сам Сущенко не визнає себе винним у шпигунстві.