Українського військового Марківа заарештували в Італії на підставі свідчень французького журналіста – МВС

2 Липня 2017, 14:01

Міністерство внутрішніх справ України та Національна гвардія України занепокоєні арештом в Італії українського сержанта Віталія Марків за підозрою у вбивстві фоторепортера громадянина Італії Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрєя Міронова поблизу м. Слов'янськ у травні 2014 року. Про це повідомляється на сайті МВС.

«За інформацією французького журналіста щодо обставин загибелі у 2014 році в зоні АТО італійського та російського журналістів прокуратурою міста Павія (регіон Ломбардія) розпочато кримінальне провадження. В рамках цього провадження французький журналіст вказав на те, що смерть вищевказаних журналістів стала наслідком застосування зброї підрозділом НГУ, в якому проходив службу затриманий Віталій Марків. Крім того, в рамках свідчень французький журналіст надав відеоряд. При цьому, за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що на даний момент старший сержант Віталій Марків служить в батальйоні оперативного призначення НГУ імені Кульчицького на посаді заступника командира взводу. Він виїхав до Італії під час планової відпустки. Офіційної інформації щодо затримання Віталія Марківа до Національної гвардії не надходило.

Нагадаємо, в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі  у травні 2014 року поблизу міста Слов'янськ Донецької області. Заступник генпрокурора України Євген Єнін зазначив, що у цьому розслідуванні Генпрокуратура активно співпрацює з італійськими колегами, надає результати допитів свідків, результати експертиз. Також він наголосив, що за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ, а не української армії. Генпрокуратура вже звернулася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа Віталія або його негайного звільнення, сказав Єнін.

Генконсульство України в Мілані та департамент консульської служби МЗС взяли під особливий контроль справу про затримання Віталія Марківа.