Українського політв’язня помістили до штрафного ізолятора на півночі Росії

20 Жовтня 2015, 08:34

Ув'язненого за звинуваченням у тероризмі в РФ та головного свідка у справі Олега Сенцова та Олександра Кольченка Геннадія Афанасьєва помістили до штрафного ізолятора колонії суворого режиму №25 у Сиктивкарі,що у Ремпубліці Комі на півночі Росії. Про це повідомив адвокат Афанасьєва Алєксандр Попков, написали у виданні "Медиазона".

Точної дати переміщення в ШІЗО і терміну дії цього заходу адвокат не зміг назвати.

У колонії членам місцевої Громадської спостережної комісії повідомили, що в ШІЗО Афанасьєва відправили через лезо, яке в нього нібито виявили. Член комісії Ігор Сажин розповів, що співробітники ІК-25 говорять про наявність відеозапису обшуку. Афанасьєв у розмові з правозахисниками говорив, що йому підкинули лезо.

При цьому скарг на погрози або тиск з боку співробітників Федеральної служби виконання покарань під час етапування з Ростовської області в Комі, за словами Сажина, засуджений не висловлював.

Афанасьєв і його захисник припускають, що лезо кримчанину підкинули, щоб спровокувати його переведення на суворі умови утримання. Попков зазначив, що дізнався про місцеперебування свого підзахисного тільки в п'ятницю, 16 жовтня, від місцевих правозахисників.

Примітно, що співробітники Федеральної служби виконання покарань не повідомляли адвоката про етапування Афанасьєва. Як уточнив член Громадської спостережної комісії Ігор Сажин, у Сиктивкар Афанасьєва доставили ще 8 жовтня, але спочатку його помістили в СІЗО-2.

Як повідомлялося, Афанасьєв був головним свідком російського обвинувачення у справі Сенцова та Кольченка.

В Amnesty International заявили про його катування. Перед цим Афанасьєв відмовився від свідчень проти інших українців, заявивши про тиск на нього.

Україна вважає Афанасьєва одним із політв’язнів.