Українського переможця Олімпіади в Афінах звинуватили у вживанні допінгу

Акценти
28 Листопада 2012, 09:43

Сліди допінгу (анаболічні стероїди) були виявлені у пробах українського легкоатлета Юрія Білонога, який здобув «золото» на змаганнях зі штовхання ядра.

Такий висновок зробили у Міжнародному Олімійському комітеті (МОК), після проведення додаткової перевірки допінг-проб, взятих вісім років тому. Цього року термін зберігання проб добігає кінця (взяті у період проведення Олімпійських ігор допінгові проби крові мають зберігатися протягом восьми років, після чого їх знищують).

Крім українця, викрито ще двох спортсменів з Росії і двох з Білорусі. За даними німецької телерадіокомпанії ARD, це бронзова медалістка у штовханні ядра, росіянка Світлана Крівелева і російський штангіст Олег Перепеченов (вагова категорія до 77 кг), який також став третім.

Крім того, у застосуванні заборонених препаратів викриті два олімпійці з Білорусі – "бронзова" метальниця диска Ірина Ятченко і метальник молота Іван Тихон, що здобув срібло.

Усі спортсмени стверджують, що ніколи не вживали заборонених субстанцій.

МОК не поспішав з проведенням експертизи протягом усіх 8 років. І тільки після повідомлень німецьких журналістів телеканалу ARD і медіакомпанії Deutsche Welle, майже останньої миті, їх знову перевірили.

Загалом було взято 3,700 проб, з них цього літа додатково перевірили 110, незважаючи на те, що Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) рекомендувало дослідити втричі більше матеріалу. Причому, зі 110 було виявлено мінімум п’ять "позитивних" випадків.

Нагадаємо, у липні Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) дискваліфікувала за вживання заборонених речовин бронзову медалістку Олімпіади в Пекіні, українську спортсменку Наталію Тобіас, а також українськуспортсменкуАнтонінуЄфремову.

90