Українські жінки працюють на рівні із чоловіками, а отримують на 30% менше

4 Березня 2011, 11:28

Стурбованість міжнародних організацій викликала, зокрема, адміністративна реформа, у ході якої сфера забезпечення рівності жінок і чоловіків залишилася поза компетенцією уряду. Це сталося за рахунок реорганізації Міністерства сім’ї, молоді та спорту в Держслужбу молоді і спорту.

За словами заступниці директора представництва Програми розвитку ООН в Україні Олени Панової, новостворене відомство тепер не займатиметься проблемами сім’ї, гендерної політики, профілактики домашнього насильства, протидії торгівлі людьми. А ці питання в Україні зараз надзвичайно актуальні, наголошує вона.

Панова відзначає, що українські жінки не мають доступу до влади. Так, в українському парламенті представлено 8% жінок, а в складі Кабміну – жодної. При цьому експерт відзначає суттєву різницю в заробітній платі жінок і чоловіків за працю рівної цінності. При чому рівень вищої освіти жінок є однаковим з чоловіками.

За словами представниці ООН, насильство в сім’ї  та торгівля людьми в Україні мають гендерне забарвлення. Понад 90% жертв домашнього насильства і 80% жертв торгівлі людьми – це жінки.

«Дуже часто в Україні жінок змальовують стереотипно, що жінки тут є предметом естетичної насолоди, краси, задоволення, або як машини для виконання хатніх обов’язків. Це не припустимо. Це принижує», – заявила Панова, виступаючи на відкритті київського форуму «Суспільство рівних можливостей».

Натомість заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні Марія Юркова нагадала, що ЄС виділив Україні 14 мільйонів євро на підтримку гендерних програм, а натомість проблеми рівності між жінками та чоловіками в країні не поліпшуються.

Необхідність усунення гендерної нерівності для України координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам вже констатував раніше.

Нагадаємо, наприкінці січня правозахисники й дослідники гендерних питань в Україні обурилися висловлюванням президента Віктора Януковича про роздягнених жінок навесні як принаду країни.

Так, у Давосі, розповідаючи про промо-кампанію України до чемпіонату з Європи з футболу 2012 року, Янукович назвав принадами країни каштани, що квітнуть, й жінок. «І у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу – це чудово», – заявив Янукович.