Українські жінки освіченіші за чоловіків, але більше втомлюються від життя

8 Березня 2011, 13:06

Однак жінки протягом всього життя почувають себе якщо вже не зовсім погано, то тільки відносно добре. Вони частіше відвідують лікарів, частіше скаржаться на здоров'я і просто на втому від життя.

У той же час, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, середня очікувана тривалість життя при народженні у жінок – 74,8 років, а у чоловіків – 64,3 років.

«Виходячи із сучасних тенденцій, очікувана тривалість життя при досягненні сорока років: у жінок – 37 років, у чоловіків – 28 років; при досягненні пенсійного віку у жінок (55років) – 23,9 років, у чоловіків (60 років) – 14,7 років, – повідомила старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Ганна Герасименко. Середній вік жінок у нашій країні становить 42,6 років, а чоловіків – 37,3 років».

До речі, за даними Інституту демографії, домогосподарок в Україні по відношенню до всіх працюючих жінок 15-70 років, близько 10%, або 22,5% від числа всіх економічно неактивних жінок (до цієї категорії ще належать пенсіонери, інваліди, безробітні, учні та студентки). Українки стали менше «рватися у сім'ю», і це вже помітно – середній вік української нареченої сьогодні склав 27,44 років. Українки в середньому бажають мати двох дітей, а в реальності так відбувається не у всіх: середній сумарний коефіцієнт народжуваності (на одну жінку) становить 1,46. Тільки 16,8% опитаних демографами вважають, що первісток у сучасної жінки може з'явитися вже за досягненням повноліття.

Як зазначила провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Юлія Галустян, жінки, що живуть у шлюбі, гіршої думки про своє здоров'я, а розлучені та одинокі жінки оцінюють своє здоров'я подекуди краще, аніж чоловіки, які намагаються відповідати стереотипу, що могутні й сильні.

За даними КМІС, тільки 2% жінок оцінюють своє здоров'я як відмінне (і 7,9% чоловіків), дуже хорошим вважають його 5,2% жінок (і 9,4% чоловіків), хорошим – 22,3% жінок (і 29,2% чоловіків). Погане здоров'я у 23,9% жінок (і у 13,9% чоловіків).

Як повідомлялося, президентством Віктора Януковича задоволені 17,8% українських жінок.

Позначки: