Перша рота бригади морської піхоти ВМС Збройних Сил України заступає на бойове чергування в рамках Бойової тактичної групи Євросоюзу, яка діє з листопада 2005 року.
Це з’єднання за рішенням Військового комітету ЄС сформували Греція, Болгарія, Румунія і Кіпр. Згодом до них приєдналася Україна. Греція визначена основною країною формування і керівництва бойової тактичної групи, на неї покладені головні обов’язки щодо проведення операцій під політичним управлінням Євросоюзу.
Крім грецького аеромобільного батальйону, який є основою групи, до неї входить болгарська аеромобільна рота, рота забезпечення штабу з військової поліції Кіпру, два відділення психологічних операцій Збройних сил Румунії, спільний грецько-кіпрський медичний підрозділ, об’єднані підрозділи спеціальних операцій, протиповітряної оборони, транспортний вертолітний тощо. Українська рота морської піхоти разом із болгарською ротою підсилює грецький аеромобільний батальйон.
Українські військовики пройшли відповідний вишкіл, який завершили два тижні тому проведенням оцінки та сертифікації, яку проводило керівництво групи «Helbroc». Український підрозділ дислокуватиметься в умовах найвищої готовності у Феодосії, а у випадку кризових ситуацій негайно долучатиметься до основних сил групи.
О штаб «Helbroc» дислокується у місті Ларісса (Греція). Її командир – бригадний генерал ХрістосКаввадіас, а в штабі Бойової групи українці представлені вісьмома офіцерами. Загальна чисельність особового складу Бойової тактичної групи «Helbroc» – півтори тисячі осіб.
Це формування сил негайного реагування призначене для проведення операцій із урегулювання кризових ситуацій під проводом Європейського Союзу. Його завданнями Військовий комітет ЄС визначив операції з силового роз’єднання сторін конфлікту, превентивні операції із запобігання конфлікту, евакуаційні операції цивільного населення і надання допомоги у проведенні гуманітарних операцій. Бойова група може застосовуватися будь-де, в тому числі і за межами Євросоюзу.
Як повідомлялось, країни ЄС скоротили видатки на фінансування НАТО.
Президент України Віктор Янукович під час засідання ПАРЄ у Страсбурзі заявив, що курс України щодо позаблоковості залишається незмінним.
Янукович також заявив, що Україна не братиме участі у європейській системі протиракетної оборони.
Нагадаємо, у ЗМІ з'явився закритий документ з графіком українсько-натівських заходів на 2011 рік, в якому йдеться, що президент Віктор Янукович узяв курс на зближення з НАТО, незважаючи на оголошений ним позаблоковий статус країни.