Українські військові завершили курс навчання з експлуатації безпілотників Bayraktar ТВ2

27 Вересня 2019, 11:54

Військовослужбовці Збройних сил України закінчили курс навчання за програмою підготовки фахівців з експлуатації безпілоників Bayraktar TB2. Про це 26 вересня повідомив очільник Генконсульства України в Стамбулі Олександр Гаман у Тwitter.

 

 

"У турецькому Кішані відбулася церемонія вручення сертифікатів українським військовослужбовцям, які пройшли курс навчання за програмою підготовки фахівців із експлуатації БПЛА Bayraktar TB2. Черговий приклад дії українсько-турецького стратегічного партнерства", – написав дипломат.

 

Курс навчання був передбачений контрактом на постачання Bayraktar TB2 й відбувався на навчально-виробничій базі виробника БАК — компанії BaykarMachine. Програма підготовки тривала три місяці й включала теоретичну та практичну частини.

 

 

До України українські фахівці повертаються з відповідними сертифікатами й дозволами на застосування Bayraktar TB2.

 

Зауважимо, Bayraktar TB2 — турецький оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат виробництва компанії Baykar Makina, який може нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби.

 

Як повідомлялося, в Україні 20 березня пройшли успішні випробування ударного безпілотного літального апарату Bayraktar ТВ2 турецького виробництва. 

 

12 січня екс-президент України Петро Порошенко повідомив, що Укрспецекспорт та турецька компанія Baykar Makina підписали угоду про закупівлю для української армії ударних турецьких дронів Bayraktar TB2.