Українські туристи витратять за кордоном більше половини від переказів заробітчан

Економіка
28 Липня 2021, 14:03

Імпорт подорожей цього року зросте майже до $7 млрд, заявив заступник глави Національного банку України Юрій Гелетій. Водночас перекази трудових мігрантів цьогоріч збільшаться на 11% – до понад 13 млрд доларів завдяки покращенню економічної ситуації у країнах, де працюють українські  трудові мігранти та полегшенню процедури перетину кордону через вакцинацю. 

Показник імпорту подорожей зможе повернутись до передпандемійного лише через рік: “Ми прогнозуємо збільшення показника цього року до майже $7 млрд із $4,7 млрд у 2020-му, і перевищення ним докризового рівня – вже наступного”, – заявив Юрій Гелетій.

Читайте також: Український туризм: песимістичний прогноз

Економічний оглядач Тижня Олександр Крамар з цього приводу відзначив, що “масштабні витрати українських туристів закордоном часто є не так наслідком бажання побачити щось нове, як нерозвиненості туристичного сектору в Україні. Потенціал не лише морського узбережжя чи Карпат, але й інших куточків України за рідкісними винятками залишається нереалізованим, а програми як центральної, так і місцевої влади щодо його розвитку в кращому випадку залишаються на папері”.