Українські робітники шукають у міжнародних профспілок захисту від «покращення життя»

5 Грудня 2011, 16:49

«Звернутися до вас змушує ситуація, що склалася на Запорізькому заводі феросплавів (ЗЗФ), працівники якого є членами української громадської організації «Міжрегіональний робітничий рух». На підприємстві через формальний підхід до тарифоутворення з боку українських регуляторних органів, відбувається масове скорочення робітників. Через формальні причини ЗЗФ було переведено на 2-й клас споживання електроенергії. Це призвело до підвищення витрат на електроенергію на 40%. При цьому українські феросплавні підприємства платять за електроенергію в 2-2,5 більше, ніж їх зарубіжні конкуренти. Через це, українську продукцію з вітчизняного ринку витісняють феросплави іноземного виробництва. У результаті вимушеному звільненню піддалися 1400 співробітників підприємства, що становить 39,5% від числа працівників ЗЗФ. Середня заробітна плата працівників була вимушено зменшена на 20%», – наголошується у відкритому листі.

Його автори звертають увагу міжнародних профспілкових організацій, що працівники ЗЗФ, за підтримки профспілки підприємства, неодноразово зверталися до органів влади з проханням врегулювати питання вартості електроенергії для підприємства, але відповіді не одержали. Зокрема, представники профільних відомств не відреагували на економічно обгрунтовану пропозицію ввести спеціальний тариф на електроенергію для підприємств, які через технологічні причини споживають великі обсяги електроенергії (витрати на електроенергію становлять близько 45% в собівартості виробництва феросплавів).

Автори листа просять міжнародні профспілки втрутитися у ситуацію, сприяти припиненню порушення прав українських робітників.

Як повідомлялось, після збільшення ціни на електроенергію Запорізький феросплавний завод почав звільнення робітників ще у травні.

Керівництво заводу тоді заявляло, що подібна ситуація склалася у тому числі через те, що Україна почала експорт електроенергії до Молдови.

Нагадаємо, 1 квітня ТОВ «Пауер Трейд», що входить до ДТЕК Ріната Ахметова, почало здійснювати комерційні постачання електроенергії до Молдови. ДТЭК планує до кінця поточного року забезпечити українською електроенергією 30-50% потреб енергоринку Молдови.

На думку аналітиків ринку, Запорізький завод феросплавів входить до орбіти групи «Приват», співвласником якої є Ігор Коломойський.