Українські прикордонники спробували відновити роботу КПВВ «Золоте», однак бойовики заблокували процес

23 Листопада 2016, 10:33

Українські прикордонники вранці 23 листопада почали оформлення людей і транспортних засобів, які перетинають лінію розмежування сторін в Луганській області через контрольно-пропускний пункт в'їзду-виїзду "Золоте" (Попаснянський р-н). Про це повідомив помічник керівника Держприкордонслужби України Олег Слободян близько 9.30 середи.

«Сьогодні (23 листопада – Ред.) о 8 ранку українські прикордонники почали пропуск через пункт «Золоте». Уже оформлено близько 10 авто і близько 20 осіб», – сказав він. При цьому він зазначив, що українська сторона поки не може констатувати, що пропуск осіб та транспорту здійснюється з іншого боку лінії розмежування, «адже в нашу сторону ще ніхто не прийшов». «Тому ми на цей момент ще не можемо сказати, що пропуск повноцінно відновився», – підсумував Слободян.

Разом з тим, близько 10.00 він повідомив, що бойовики «ЛНР» зі свого боку не здійснюють пропуск осіб та транспортних засобів. «Бойовики не здійснюють пропуск. Рух не відновився», – сказав Слободян.

Водночас, в оприлюдненій прес-службою українського прикордонного відомства інформації про роботу КПВВ на Донбасі кажуть, що станом на ранок 23 листопада біля КПВВ «Майорське» перебувають 50 транспортних засобів на в'їзд і 150 на виїзд, біля КПВВ «Мар'їнка» – 300 на в'їзд і 250 на виїзд, біля «Новотроїцького» – 40 на в'їзд і 20 на виїзд, і біля «Гнутового» – 35 на в'їзд і 15 на виїзд. При цьому в повідомленні КПВВ «Золоте» не згадується.

Також у відомстві поінформували, що через КПВВ в зоні проведення антитерористичної операції за минулу добу лінію розмежування перетнули 27,5 тис. осіб і 3,8 тис. транспортних засобів.

Зазначимо, 9 дистопада на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську після доповіді керівника СММ ОБСЄ Ертугрула Апакана було доручено здійснити відкриття КПВВ "Золоте" (Луганська область) до наступної зустрічі, запланованої на 23 листопада.