Українські політики забезпечують роботою іноземних лобістів

16 Липня 2012, 20:24

У березні у ЗМІ була оприлюднена інформація, що Партія регіонів найняла та сплачувала послуги PR-компанії для промоушена першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна у британських ЗМІ. Це підтверджується в листах британського відділення компанії Burson-Marsteller UK у Лондоні на адресу редакцій декількох ЗМІ.

Зокрема, компанія розіслала редакціям британських ЗМІ листи з пропозицією взяти інтерв'ю в Кузьміна щодо кримінальних справ проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Після візиту Кузьміна в Лондон британські ЗМІ опублікували як мінімум два інтерв'ю клієнта Burson-Marsteller – в Associated press і в українській службі BBC.

Однак, Генпрокуратура заявила, що ні вона, ні Кузьмін не зверталися до компанії Burson-Marsteller UK та контракти не укладали.

У травні цього року інтернет-газета EUobserver підтвердила, що це PR-агентство найняла Партія регіонів для інформування про свою діяльність і, зокрема, пояснення політики щодо опозиціонерів. 

"Наше завдання полягає в наданні Партії регіонів допомоги в розповсюдженні інформації про її діяльність як правлячої партії України, а також у тому, щоб допомогти їй краще пояснити свою позицію у справі Юлії Тимошенко", – наводить газета слова головного менеджера компанії Роберта Мака.

За інформацією Euobserver, контракт, сума якого не називається, був укладений вкінці березня – на початку квітня.

Пізніше видання The Daily Beast повідомило, що один з провідних радників кандидата в президенти США від Республіканської партії Мітта Ромні Він Вебер працює на брюссельську лобістську групу, що просуває укладення угод з ЄС та покращення відносин зі США, відомої як Європейський центр сучасної України (ECFMU), керівником якої є член Партії регіонів Леонід Кожара. 

Як відомо, депутати від Партії регіонів зареєстрували в Бельгії неурядову організацію «Європейський центр сучасної України». Її статут було підписано 29 грудня 2011 року. Засновниками центру є шість осіб.

Американський лобіст Кеннет Мерфі в інтерв’ю The EUobserver повідомив, що Віктор Янукович витратив мільйони доларів на провідні американські юридичні та розвідувальні фірми, щоб вони знайшли докази корупції Тимошенко. 

Мерфі заявив, що Янукович наймав американські юридичні фірми Trout Cacheris та Akin Gump Strauss Hauer& Feld, та компанію з розслідування Kroll, щоб «зарити Тимошенко в бруд, але нічого не добився».

«Вони найняли спеціалістів з Watergate, які не змогли нічого знайти, тому вони висунули ці дурнуваті звинувачення, бо їм не вдалось знайти те, що вони хотіли про корупцію», – підкреслив Мерфі.

До послуг лобістської компанії звернувся й український уряд. Зокрема, Кабмін направив листи з проханням спробувати знайти спосіб "просунутися вперед у розблокуванні тупика, в який зайшли відносини України з МВФ про отримання наступних траншів з $15 мільярдної допомогою МВФ" американській лобістській і консалтинговій компанії APCO. Це підтверджує лист за підписом програмного менеджера цієї аналітичної установи у Вашингтоні Брента Крейна.

"Ми шукаємо людей з сильними зв'язками серед відповідних посадових осіб МВФ, які могли б поцікавитися серед співробітників МВФ, чи існує можливість для творчості в цьому питанні, щоб уникнути підвищення цін на газ", – йдеться в листі.

Екс-президент Віктор Ющенко, як стало відомо Тижню, користується супроводом комунікаційної фірми – Fleishman-Hillard, яка водночас обслуговує і Партію регіонів.

На підтвердження цього є копії відповідних листів Fleishman-Hillard. Зокрема, звернення із пропозиціями конкретних дат та годин для зустрічі (4 липня), а також з інформацією про попередню програму екс-президента. Окрім цього, копію письмового звернення до Київського клубу від представника української амбасади, де він просить організувати сніданок з Віктором Ющенком 5 липня в Парижі.

Цю інформацію заперечила прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова.

Нещодано стало відомо, що чоловік Юлії Тимошенко Олександр, що перебуває в Чехії, уклав угоду з американською лобістською фірмою Wiley Rein LLP. Згідно з контрактом, лобістська фірма обіцяє присвятити свою діяльність звільненню Тимошенко з в'язниці та доправленню її до Німеччини.

Wiley Rein повідомляють, що отримали від чоловіка екс-прем'єра $80 тис. за перший квартал поточного року. Їхня активність у справі Тимошенко у четвертому кварталі 2011 року була оцінена в $10 тис.

Нагадаємо, у червні минулого року лобістська фірма Covington & Burling проводила у Вашингтоні прес-конференцію про політичне переслідування Тимошенко. Під час прес-конференції компанія представила свої висновки за матеріалами кримінальних справ, порушених в Україні щодо колишнього прем'єра. Другим учасником прес-конференції була аудиторська фірма BDO, яка проводила аудит використання Тимошенко коштів, отриманих за Кіотським протоколом, і не знайшла нецільового використання.