За його словами, депутати поінформували Комісара про політичні переслідування в Україні лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, порушення прав людини, а також про інші факти вибіркового переслідування громадських активістів.
Опозиціонери також поінформували Томаса Хаммарберга щодо фактів порушення свободи слова в Україні і позбавлення ліцензій окремих телеканалів.
Сочка повідомив, що депутати передали Комісару Ради Європи з прав людини звернення про політичні переслідування в Україні, підписане громадськими діячами, правозахисниками, митцями, політиками з України та інших країн Європи.
«Томас Хаммарберг заявив під час зустрічі, що уважно відстежує і моніторить ситуацію в Україні і повідомив про намір відвідати Україну у листопаді», – сказав народний депутат.
Нагадаємо, 9 червня Європарламент закликав владу України скасувати підписку про невиїзд лідеру партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.
Після цього Генеральна прокуратура відмовила Тимошенко в дозволі відвідати Брюссель (Бельгія) і Страсбург (Франція) 21-24 червня.
Тимошенко перебуває на підписці про невиїзд із середини грудня 2010 року
21 червня 29 членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали заяву «Брак свободи в Україні», у якій наголосили, що затримання великої кількості опозиційних українських політиків, колишніх членів уряду за звинуваченнями, які є, по-суті, політичними, є неприйнятним.
Водночас, під час виступу в Страсбурзі Віктор Янукович заявив, що як ніхто зацікавлений у тому, щоб імідж країни не страждав через заяви про політичні переслідування, зокрема екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Водночас запевнив, що кримінальні справи на корупціонерів не пов’язані з політикою.
Пізніше, депутат Бундестагу Віола фон Крамон заявила, що відповіді Януковича на сесії ПАРЄ незадовільні, адже у відповідь на деякі питання він говорив нісенітницю.