- Батуринська цитадель. Комплекс дерев'яних оборонних споруд відбудовано за малюнками та кресленнями XVIII століття. Натяки на старовину можуть з'явитися тут хіба що років через 10-15, коли на вежах і стінах позначиться недостатнє фінансування "пам'ятки".
- Автентичними, хоча навряд чи з мазепинських часів, є кілька гармат, що перенесені сюди з Чернігова. Подейкують, що цитадель була відбудована згідно з "одкровенням" Петра Ющенка (брата екс-президента), котрий особисто вказував, які заввишки будувати стіни.
- Палац Кирила Розумовського. Ще одне "диво" Батурина. Віктор Ющенко відновив його якраз тоді, коли майже цілковито втратив підтримку своїх співгромадян. Автентичними тут є хіба що стіни колись зруйнованої будівлі, решта нове від фресок до стилізованих меблів і, як підозрюємо, більшості експонованих картин.
- Групи відвідувачів потрапляють сюди рідко. Персонал здебільшого нудьгує, доглядаючи кущі троянд перед помпезним фасадом.
- Музей історії Києва. Це майже віртуальний музей, бо його виставкові площі постійно змінюються, а експозиції повсякчас переносяться: з Будиночка Пєтра І на Подолі у Кловський палац на Печерську, в Український дім на Хрещатику, в Дім Булгакова на Узвозі.
- Торік музею було передано нову будівлю на вул. Б. Хмельницького, 7. Заклад відкрили, але експонатів там дотепер обмаль. Може, вони також уже встигли стати віртуальними?
- Музей Української ікони "Духовні скарби України". Будівля музею міститься в Києві на вул. Десятинній, 12. Судячи з інформації в мережі, заклад пропонує до огляду унікальну приватну колекцію ікон, а також твори Марії Примаченко.
- Фактично проблема в музею лише одна кардинальна: він майже постійно зачинений, а тому побачити ці скарби цікавим громадянам немає можливості. Щось подібне й з українською духовністю, тож назва музею доволі промовиста.
- Музей космосу в Переяславі-Хмельницькому. Вочевидь, Михайло Сікорський, засновник більш як 20 музеїв у містечку Переяславі-Хмельницькому (Київщина), додав цей заклад до своєї колекції, щоб зберегти невелику дерев'яну церковцю, перенесену до переяславського скансену народної архітектури та побуту із села В'юнище.
- Інакше виправдати існування парадоксальної добірки макетів космічних кораблів із пап'є-маше та тюбиків із харчуванням космонавтів (справжніх?) просто немає змоги.
Українські музеї-фантоми
1 Червня 2013, 14:02