Українські лікарі сподіваються, що колеги з “Шаріте” вмовлять Тимошенко припинити голодування

6 Листопада 2012, 22:51

В медичній установі уточнили, що 6 листопада 2012 року члени комісії МОЗ черговий раз прибули до Центральної клінічної лікарні Укрзалізниці з метою «спілкування та огляду пацієнтки  Тимошенко у зв’язку з тим, що вона, фактично не отримує лікування, бо наголосила голодування та відмовилася від медичних процедур, призначених лікарями клініки «Шаріте».

Лікарі запропонували Тимошенко медичний огляд задля визначення шляхів подальшого медичного супроводу, вироблення медичних рекомендацій. Однак, як наголосили в ЦКЛ №5, Тимошенко від медичного огляду відмовилася.

«Відбулася лише співбесіда з членами медичної комісії та лікарями ЦКЛ Укрзалізниці. Лікарі наполегливо рекомендували негайно завершити голодування. Фахівці надали свої рекомендації щодо медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування, додержання рухового та питного режимів в найближчі дні», – йдеться у повідомленні.

Враховуючі вищезазначене, а також той факт, що лікуючими лікарями Тимошенко є лікарі німецької клініки «Шаріте», члени медичної комісії МОЗ прийняли рішення знову звернутися до німецьких колег.

«Українська сторона запрошує лікарів Тимошенко найближчими днями прибути в Україну з метою огляду, обстеження та розробки рекомендацій щодо подальшого медичного супроводу пацієнтки. Українські лікарі мають надію, що фахівці клініки «Шаріте» додатково вплинуть на Тимошенко, щоб вона завершила процес голодування».

Нагадаємо, 29 жовтня Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікацій результатів парламентських виборів. Того ж дня лідери об'єднаної опозиції закликали її припинити голодування. Втім, вона відмовилася.

6 листопада керівництво Державної пенітенціарної служби повідомило, що звернулося до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської відвідати Юлію Тимошенко та «можливо вплинути на рішення засудженої про завершення голодування».

Згодом начальник управління зв’язків з громадськістю омбудсмена Тетяна Лупова повідомила, що Лутковська не реагуватиме на звернення Державної пенітенціарної служби щодо голодування Юлії Тимошенко, оскільки звернень щодо порушень прав Тимошенко Державною пенітенціарною службою України чи адміністрацією лікарні «Укрзалізниці» до омбусдмена не надходило.