Українські компанії зацікавилися іранським газовим родовищем

4 Березня 2011, 14:28

За його словами, «вісім іноземних індустріальних груп оголосили про готовність інвестувати та розробляти родовища газу», повідомляє TehranTimes.

Делегація у складі 11 представників українських компаній відвідала родовище Південного Парсу (SouthPars) в Ассалуї провінції Бушер.

Делегація розглянула шляхи співпраці в галузях проектування нафто- і газопроводів, видобутку нафти зі старих свердловин, а також обладнання для нафтопереробних підприємств та автоматизації нафтової і газової промисловості.

Під час одноденної поїздки вони відвідали заводи та низку нафтохімічних комплексів регіону.

Родовище Південний Парс має 14 трильйонів кубічних метрів природного газу – близько 8% світових запасів – і більш ніж 18 мільярдів барелів зрідженого природного газу. За 2009-2010 роки Іран відкрив 13 нових родовищ нафти і газу.

Між тим Україна планує розробку газових родовищ шельфу Чорного моря. Нещодавно Міністерство енергетики та вугільної промисловості оцінило вартість проекту з облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ в 2,9 млрд гривень – з урахуванням раніше вкладених коштів.

Позначки:
110