Українські хулігани ставлять рекорди по «мінуваннях»

10 Лютого 2011, 10:24

За даними МВС, за січень-лютий цього року зловмисники «підкладали бомби» близько 30 разів. За цей час надходили повідомлення про «мінування» шкіл, вокзалів, міністерств, київського метро, а в Черкаській області в селищі Десна анонім погрожував підірвати відразу кілька магазинів і ЖЕК. Усі повідомлення виявилися помилковими.

Для порівняння, за весь минулий рік «підкладали» близько сотні «мін».

Активність «мінерів» у міліції пояснюють великим резонансом, який викликали вибухи в Макіївці і теракт в «Домодєдово». Мовляв, наш народ, надивившись сюжетів у новинах, вирішив перевірити пильність міліції і просто подуріти.

«Ми реагуємо, як і належить, на всі сигнали про замінування. На місце надзвичайної пригоди виїжджає міліція з собакою, пожежники і медики. Ретельно перевіряються всі приміщення», – розповів начальник Департаменту громадської безпеки МВС полковник Володимир Петровський.

«За статистикою, найчастіше «мінують» підлітки і молодь. Вони хочуть таким чином похвалитися перед друзями або ж зірвати уроки, наприклад, напередодні контрольної роботи. Наступні категорії – це психічно хворі громадяни, пасажири, що спізнюються на потяги, і, нарешті, просто п’яні», – розповів він.

За словами Петровського, розкриття таких злочинів майже стовідсоткове. При цьому він нагадав, що покаранням за такі дії є або штраф, або позбавлення волі до 7 років. «Найчастіше це грошові штрафи, але є люди, які отримали два роки тюрми», – розповів він.

За даними оперативників, у сумі штрафу (в середньому близько 20 тисяч гривень), враховуються витрати на паливо для автомобілів, вартість роботи всіх задіяних фахівців, а також матеріальний і моральний збитки, які поніс «замінований» заклад.