Українські альпіністи відремонтують пам’ятник Шевченку на кавказькій вершині

15 Березня 2011, 08:00

За його словами, в 1939 році дніпропетровські альпіністи підкорили безіменну вершину Суганського хребта заввишки 4,2 тисячі метрів і, за правом першопрохідців, назвали її піком Тараса Шевченка.

У 1964 році дніпропетровці здійснили друге сходження на пік Шевченка, присвятивши його 150-річчю Кобзаря. На вершині спортсмени встановили бюст поета, відлитий на Південному машинобудівному заводі.

У 1989 році під час третього за ліком і першого зимового сходження на вершині була встановлена відлита в бронзі меморіальна дошка на честь 175-річчя Т.Шевченка. Остання альпініада на пік Шевченка була здійснена в 2004 році.

«У липні 2011 року ми плануємо відремонтувати пам’ятник Кобзареві на вершині піку Т.Г.Шевченка. Частина коштів на експедицію виділена з обласного бюджету Дніпропетровської області, але цього недостатньо. Потрібно ще кілька десятків тисяч гривень, щоб сходження було безпечним», – зазначив Ломига.

Нагадаємо, 9 березня 2011 року виповнилася 197 річниця від дня народження Тараса Шевченка. УНП хочуть зробити цей день державним святом та вихідним.