Українське посольство закликало владу Єгипту переглянути вирок закарпатцю

22 Березня 2012, 20:44

"Посольство вважає це рішення несправедливим та таким, що суперечить принципам верховенства права", – йдеться у заяві українського дипломатичного представництва.

Посольство України звертається до уряду, парламенту та Вищої військової ради Єгипту з вимогою негайно переглянути справу українця. Диппредствництво також звертається до організацій із захисту прав людини, ініціативних груп та політичних партій з проханням допомогти добитися справедливості у цій справі.

Посольство наголошує на тому, що рішення у справі Чікоша суд виніс з оглядом на дію надзвичайного стану у країні. Це відбулось попри те, що 25 січня цього року влада Єгипту скасувала закон про надзвичайний стан.

Українські дипломати наголошують на тому, що сам текст вироку навіть на перший погляд говорить про упередженість до українця та ще двох ізраїльтян, які теж отримали по 25 років.

На підтвердження цього диппредствництво наводить цитати із тексту вироку, який був надісланий судовою владою Єгипту.

"Вороги мали намір нанести шкоду державі з метою її знищення. Три обвинувачені зробили все для того, щоб зашкодити Єгипту, послабити його та знищити. Оскільки обвинувачені знали, що єгиптяни дуже віруючий народ, який поважає свою релігію, вони сховали зброю у хрест. Але Всевишній зберіг Єгипет, розкрив їх злий намір та відповів іменем правди, та у своєму посланні показав людям священні аяти", – йдеться у тексті офіційного судового документа.

"Але незважаючи на це, диявол приготував пазурі зла та дав зброю з метою заволодіння безпекою Єгипту; бажання та наміри обвинувачених зустрілися для того, щоб нанести шкоду єгиптянам. Обвинувачені домовилися між собою осквернити святенність єгипетської землі та її спокій, порушити її безпеку. Всі ці порочні бажання могли привезти до безладів та заворушень", – наголошується також у судовому вироку.

Нагадаємо, 12 березня суд у Єгипті виніс вирок у справі українця Едварда Чікоша та ще двох громадян Ізраїлю. Наприкінці грудня 2011-го влада Єгипту затримала громадянина України за підозрою в контрабанді зброї з Ізраїлю в Єгипет.