Українське посольство в Сирії успішно евакуювали до Лівану

1 Березня 2016, 18:07

1 березня дипломати на трьох службових автомобілях евакуювали з Сирії до Лівану українське посольство. Про це інформують ЗМІ.

«Їх прихистили колеги в українському посольстві у Бейруті. У Дамаску залишився всього один співробітник українського посольства, який працюватиме з поштою та прийматиме звернення громадян», – йдеться у повідомленні.

За приблизними підрахунками, у Сирії ще перебувають від 200 до 300 українців. Дві українські сім'ї дипломатам вдалося вивезти із зони бойових дій буквально останніми днями  – це жінка-українка з сином та хворим чоловіком-сирійцем, а також українка, яка тільки-но народила дитину.

Тимчасовий повірений у Сирії Володимир Джиджора переконує, що евакуація пройшла в штатному режимі попри те, що околиці Дамаска до оголошення припинення вогню нещадно обстрілювали. «Влаштовуємося на новому місці, встановлюємо техніку і починаємо працювати. Роботу не припиняємо ні на день. До 24.00 коли почалося припинення вогню, передмістя Дарайя бомбардували з усієї сили, там просто не було живого місця, дим, вогонь», – розповів телефоном тимчасовий повірений Володимир Джиджора.

Як повідомлялося, у зв’язку із загостренням безпекової ситуації Міністерство Закордонних Справ України вирішило тимчасово евакуювати українське посольство в Сирії до Лівану з 1 березня 2016 року.