«За останній рік це вже третя резолюція щодо України, і якщо порівнювати з попередніми, листопада минулого року чи червня цього року, і завтрашню резолюцію, то ця резолюція це найбільш жорстка резолюція», – заявив він.
При цьому депутат уточнив, що кожна нова резолюція «була більш жорсткою».
«Є дві відмінності цієї резолюції від попередніх. По ній досягнуто консенсусу всіх політичних груп Європарламенту, в червні були дебати, Соціалістична група і деякі інші не підтримали…», – додав політик.
«Друге, Європейський парламент вважає, що якщо не буде переглянуто вирок Юлії Тимошенко, це поставить під загрозу підписання угоди про асоціацію та її ратифікацію, ще більше віддаляючи країну від реалізації її європерспективи», – уточнив Немиря.
Як повідомлялось, проект резолюції буде винесено на голосування в сесійній залі Європарламенту 27 жовтня.
Європарламент провів обговорення ситуації в Україні 12 жовтня – на наступний день після того, як був винесений вирок Тимошенко.
У дебатах Європарламенту тоді взяла участь Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.
Нагадаємо, 25 жовтня фракції Європарламенту узгодили текст резолюції по Україні. Переговори з приводу укладання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною вирішено було не припиняти.
Представники соціал-демократів, які були адвокатами української влади в Єропарламенті тепер вирішили відмовитися від цієї ролі. У своєму проекті резолюції щодо України соціал-демократи висловили «розчарованість вироком колишньому прем'єру, лідеру опозиції«, «щиру стурбованість тривалим позбавленням волі колишнього глави МВС Юрія Луценка» і «глибоке розчарування» тим, що президент Віктор Янукович не вніс у свій законопроект про гуманізацію Кримінального кодексу норму про декриміналізацію 365 -ї статті.
При цьому депутати погодилися, що доля цього документа після його узгодження та підписання має бути поставлена у залежність від поступу Києва на шляху демократизації.