Українська влада вирішила не засуджувати порушення прав людини в Білорусії

15 Лютого 2011, 18:56

Відповідну заяву було прийнято на саміті голів урядів країн «Вишеградської четвірки», Німеччини, Австрії та України, який проходить у Братиславі (Словаччина).

Прем’єр-міністр Словаччини Івета Радичова сказала на прес-конференції, що цю заяву підписали прем’єри шести країн.

«Ми справді обурені тим, як порушуються права людини в цій країні. Звертаємося до уряду Білорусі звільнити всіх політичних ув’язнених, зупинити політичні репресії та репресії стосовно масмедіа та опозиції. Необхідно, щоб у Білорусі не зневажалися права громадянина», – сказала вона.

Радичова зазначила, що шість країн закликають владу Білорусі прийняти закони, які зроблять вибори в Білорусі чесними і які посприяють захисту прав громадян, демократії й принципів ділової держави.

«Ми будемо стежити за ситуацією в Білорусі та будемо наполягати на нашій критиці», – додала вона.

У свою чергу прем’єр Польщі Дональд Туск пообіцяв, що прийнята заява не буде носити виключно декларативний характер, а буде підкріплена конкретними діями.

Зокрема, він повідомив, що для підтримки демократії та надання соціальної допомоги громадянам Білорусі будуть виділятися фінансові кошти.

Як повідомляло агентство, Міжнародна спостережлива місія Комітету міжнародного контролю за ситуацією з прав людини в Білорусі заявляє про перешкоджання правоохоронних органів цієї держави роботі засобів масової інформації.

19 грудня 2010 відбулися вибори президента Білорусі.

Після завершення голосування опоненти влади, незгодні з ходом президентської кампанії, провели в центрі Мінська акцію протесту, за участь у якій близько 600 осіб були засуджені до адміністративних арештів.

Інавгурація Олександра Лукашенко відбулася 21 січня.