Українська прокуратура підготувала підозру прокурору в справі Умерова в окупованому Криму

22 Серпня 2017, 11:48

Прокуратура Автономної республіки Крим підготувала підозру прокурору, який підтримував обвинувачення у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в окупованому Криму. Про це повідомив начальник управління з нагляду за кримінальними провадженнями прокуратури АР Крим Олександр Даракчі на прес-конференції у вівторок в Києві.

"Підготовлена підозра щодо прокурора, який бере участь в цій справі", – сказав він.

Крім того, за його словами, слідчі допитали свідків, і найближчим часом будуть оформлені підозри не тільки прокурору, а й суддям, які брали участь в протизаконному судовому процесі над Умеровим.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.