Українська Гельсінська спілка вимагає відставки Захарченка й Козака

23 Травня 2013, 17:55

За зауважують представники спілки, за останній тиждень ЗМІ повідомляють, як "у містах України міліція разом із транспортною службою перешкоджали вільному переміщенню громадян до Києва". 

"При цьому мали місце фактичні масові затримки, обшуки, перешкоджання посадкам у потяги, автобуси, літаки. Ці дії "виправдовувалися" то нібито неправильно оформленими транспортними документами, то підозрою про наявність вибухових речовин, а то й зовсім абсурдними обвинуваченнями в перебуванні окремих осіб під дією наркотиків", – йдеться в зверненні.

У спілці наголошують, що усі "масові незаконні і заздалегідь погоджені дії міліції і працівників транспорту мали одну мету – перешкоджання  акції протесту політичної опозиції "Вставай, Україно!".

«Фактично країна зіштовхнулася в ці дні з неоголошеним надзвичайним станом, з масовими репресіями по відношенню до політичної опозиції», – наголошують у спілці.

Згідно з повідомленням, незаконні дії влади у регіонах мали своє продовження у Києві, яке відбулось із бійкою і побиттям журналістів.

У зверненні зазначається, що «присутні при цьому підрозділи міліції не забезпечили право громадян на мирні збори, їх безпеку».

«Показово, що в цей же час по всій країні проходили так звані «антифашистські» мітинги, організовані владою, із залученням на ці мітинги працівників бюджетних установ і примітивною маніпуляцією суспільною свідомістю. Тобто й у цьому випадку був порушений принцип свободи мірних зібрань. А масове залучення на ці мітинги студентів під час навчально-виховного процесу було прямим порушенням Закону "Про освіту"», – йдеться у зверненні.

Також представники Гельсінської спілки зауважують, що спостерігають, "як Партія регіонів вже перетворилася у непередбачену Конституцією "правлячу партію", яка копіює структуру і функції КПРС".

"Тільки з заміною ідеології хапальним інстинктом і з усіма  наслідками, які звідси випливають – перетворенням виборів у фарс, знищенням народного представництва в парламенті, реанімацією нової-старої номенклатури як правлячого класу з її  неконтрольованою корупцією, з прогресуючими соціальною нерівністю і соціальною апатією населення", – йдеться в зверненні.

Зважаючи на ці факти, зазначають представники спілки, "необхідна політична воля і єдність для термінового демонтажу цієї політики".

«І першим кроком у цьому напрямку має бути негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і міністра інфраструктури Володимира Козака, які компрометують українську державу», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

21 травня в інтернеті з’явився відеозапис «зізнань» бойовика, який бив представників ЗМІ – Вадима Тітушка за кличкою "Румун". Він запевняє, що «працював» на опозицію, а журналістка – «сама впала».

Читайте також: «Колега» Вадіка Румуна: "Регіонали нас дуже жорстко підставили"

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентомвисловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт та Єврокомісія, посольство США в Україні.

98