Українська делегація в ОБСЄ заявила про використання Росією запалювальних снарядів

19 Вересня 2019, 12:37

Українська делегація в ОБСЄ спростувала фейк російської делегації про нібито застосування у червні українськими військовими запалювальних снарядів на Донбасі. Про це у четвер, 19 вересня, повідомив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський Укрінформу.

 

«На засіданні Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ українською делегацією було розвінчано черговий фейк, поширений російською стороною на одному із попередніх засідань Форуму», – зазначив Лоссовський.

 

Натомість, українська делегація заявила, що якраз РФ була помічена у використанні запалювальної зброї на Донбасі та в Сирії.

 

«Звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ засвідчують, що такі запалювальні снаряди використовують саме російські збройні формування на Донбасі. Для прикладу, у звіті від 29 червня 2019 року Місія знайшла на землі в окупованих Пікузах, Саханці та Ужівці ще цілі запалювальні кулі калібру 12,7 мм», – зазначив Лоссовський.

 

Зазначено, що РФ використовує таку зброю з січня 2015 року.

 

«На території Донбасу російською стороною також застосувалися реактивні піхотні вогнемети «Шмель» та «Шмель-М» з термобаричною бойовою частиною снаряду, який з 2012 року масово постачається до збройних сил РФ. Про ці та інші випадки ми також поінформували наших іноземних колег в ОБСЄ», – заявив Лоссовський.

 

Нагадаємо, на міжнародному рівні РФ зобов’язалась не використовувати запалювальні снаряди.

 

Водночас, 13 січня 2015 року російська 220-мм важка вогнеметна система залпового вогню ТОС-1 «Буратино» зі снарядами з головною частиною термобаричної або запалювальної дії була застосована при обстрілі околиць населеного пункту Веселе.

 

18 серпня 2016 року кілька ТОС-1 «Буратино»  були зафіксовані на території Ясиновського коксозаводу у Макіївці.